| liviu34 a întrebat:

daca ma duc la alta religie ca sa ma rog sau sa ma uit e pacat dar eu sunt ortodox.

Răspuns Câştigător
| KlaraWeiss a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/12835330/Insetand-dupa-Dumnezeu-Matthew-Gallatin. Citeste aici, este o carte foarte interesanta in care se explica mai multe despre diferite credinte crestine. Si daca e sa ma intrebi pe mine, da, e pacat, pacatul apostaziei. Ortodoxismul e o comoara pentru cei care stiu si sunt interesati sa o descopere. http://cugetortodox.wordpress.com/2008/12/29/noi-erezii-si-secte-baptistii/

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SkyCracker a răspuns:

Asta doresc sa aflu si eu...Am un prieten care e baptist si de curand am inceput sa merg in fiecare dumnica acolo cu el, eu fiind ortodox. Si imi place sa merg acolo. Vin oameni interesanti, comunica cu tine si te inteleg toti daca mai scapi cate o lacrima de tristete. Daca puteti va rog sa raspundeti si la intrebarea mea...E bine, fiind ortodox sa merg la o biserica baptista?

| liviu34 explică (pentru SkyCracker):

Buna parerea mea este ca sa nu te duci de finitiv la religia bapista pentru ca un mare pacat si incalci o lege din cele 10 porunci dar daca vrei sa stai cu el si sa vezi cum e nu e pacat dar sa stii de la mine sa nu te duci pe credinta lor e ca o incercare in viata ta. In ziua de azi multe incercati poate sa tise intample. Dar cati ani ai.

| SkyCracker a răspuns (pentru liviu34):

Abia am facut 17 ani...Si pana acum am fost de 2 ori acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| aelasi a răspuns (pentru SkyCracker):

Du-te acolo unde te simti mai bine, nu e pacat, baptistii fac parte tot din categoria crestini, se roaga aceluiasi Dumnezeu, nu ai cum sa pacatuiesti mergand in casa Domnului, eu te sfatuiesc sa mergi in continuare si sa ti minte ca trupul e ca un templu, pastreaza-l mereu curat!

Răspuns utilizator avertizat
| Adriannae a răspuns:

Nu e pacat. In schimb, e pacat sa te ingropi singur in dogma, asta apropo de apartenenta ta la ortodoxism.
@ SkyCracker :oameni interesanti care sa comunice cu tine si sa te inteleaga sunt si in jurul tau. Poate nu i-ai observat, sau si tu la randul tau nu i-ai inteles.Du-te unde vrei si roaga-te cui vrei. Ramai totusi cu picioarele pe pamant. Bafta!happy