| Wehrmacht a întrebat:

Toti care sunteti anti-ateism spuneti:Cum au aparut animalele oamenii stelele planetele...etc.Si toti credinciosii raspundeti:aaa pai dumnezeu le-a facut mah. Dar pe el cine la creat? Ca ma gandesc:el a existat din totdeauuuuuuuuuuuuuuuuuuna si parca imi e imposibil sa cred ca nimic nu la creat a existat asa.Pac! un "zeu" sau cum vreti voi sa ziceti s-a trezit in univers creat din nimic.Nu sunt ateu dar mi se pare logic.

Răspuns Câştigător
| Alysée a răspuns:

Poate ca acestui dumnezeu,Tatalui o sai ia locul fiul,pentru ca,cica, anii de pe pamant sunt cu mult mai scurti decat cei din cer.si poate ca intr-o alta era Tatal de acum era fiul.

nu scrie nikaieri,doar o idee de-a mea.dar,Dumnezeu nu se naste ca el nu e om, pe bune ce e asa greu de inteles? El este sursa divina, absolut.noi suntem limitai e dovedit stiintific daca cauti dovezi materilae doar.

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Când ai să vorbești personal, cu Dumnezeu, să nu uiți să îl întrebi și astea!

| lifeForJesus a răspuns:

Dumnezeu este spirit infinit! Think about this!

| sandra2012 a răspuns:

Eu cred ca exista dintotdeauna, si va exista totdeauna de-acum incolo. Deja incep sa se repete intrebarile aici la categoria religie si nu va dati seama ca nimeni nu o sa poata vreodata sa va raspunda.

| Wehrmacht explică:

Bai lasati-ma dq cu big bang ca nu intreb cum a aparut lumea ce dq nu pricepeti?

| V3ra a răspuns:

Pai tocmai de asta este Dumnezeu Atotputernic pentru ca el a existat dintotdeauna! Si nu e treaba ta sa stii cine L-a creat sau cum a aparut,nimeni nu stie,asta este numai de El stiut! Nu e treaba ta sa-L iscodesti pe Dumnezeu! Tu esti doar un pamantean, un viermisor mic, viata este ca un fir de ata nu ai nicio putere!

| darkmy a răspuns:

The answer to all your questions : Big Bang

| hackre a răspuns (pentru darkmy):

Da, Dumnezeu a existat din totdeauna, exista si este vesnic. Nu poti intelege deoarece creierul uman nu e facut pentru a Il intelege pe deplin pe El. Citeste Biblia, studiaz-o si ai sa vezi.

| BlackCatGirl a răspuns:

Dumnezeu a existat din todeauna si gata. Ce nu intelegi? Si totusi care e intrebarea? Cautati alt sait unde sa iti spui parerea pe noi nu ne intereseaza.

| Kissmeagain a răspuns:

Voi aveti ceva cu subiectul asta, sa mor eu straight face
Credinciosii cu credinciosii, voi cu voi oh go on

| Ladydee a răspuns:

Poti pune intrebari la nesfarsit.Pur si simplu exista, fie ca credeti fie ca nu, Dumnezeu le-a creat.Voi nu credeti in acest Dumnezeu.Sunteti doar o minoritate care nu are argumente solide, faptele adevaratilor crestini vorbesc de la sine, Darwin asta numa a jignit omenirea zicand ca ne tragem din maimutewinking think about it!