| alexandru1234567890 a întrebat:

V-ati dori sa fiti altfel decat sunteti? V-ati dori sa fiti mai pur, mai sfant? Sau mergeti pe principiul biblic"Eu sunt Cel ce sunt".

Răspuns Câştigător
| killer212121 a răspuns:

Principiul acela este spus de Dumnezeu, si nu are legatura cu omul. Sfant doar Isus a fost, dar scrie in biblie sa fim desavarsiti, dar cum? Raspunsul e Duhul Sfant, adica daca il ai devii neprihanit deoarece el iti da putere sa biruiesti pacatul.

| Delmoniko a răspuns (pentru killer212121):

Eu sunt mai sfant ca Jesus al tau, mai killere!

| killer212121 a răspuns (pentru Delmoniko):

Din punctul tau de vedere poate esti mai sfant, dar intreaba-te daca e adevarata aceasta afirmatie a ta.

| alexandru1234567890 explică (pentru killer212121):

E nebun daca se compara cu evreii, cu Iisus Hristos dar afirma ca e mai sfant. Poate ca e pur dar sfant in niciun caz.happy

| Delmoniko a răspuns (pentru killer212121):

De vreme ce am facut o afirmatie, cu SIGURANTA este adevarata. Biblia nu face la randul ei AFIRMATII? Nu sunt ele adevarate?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Mereu putem face imbunatatiri si sa devenim tot mai placuti lui Dumnezeu, pentru ca suntem imperfecti si mereu gresim. Cat despre,, Eu sunt cel ce sunt,, are legatura cu Dumnezeu si numele sau.