| Sarsail a întrebat:

Voi ce spuneti despre Illuminati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conduc lumea din umbra.Ar fi mult prea usor daca chiar cei care apar la putere sa si conduca lumea, toti care apar precum Obama fii sigur ca primeste ordine.

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu cred ca ei conduc lumea din umbra.Am citit marturiile cutremuratoare ale unui francmason de rang inalt care sunt planurile lor in viitorul apropiat.Si culmea este ca sunt in conformitate cu ceea ce scrie Biblia.Vedeti aici:body

http://bloguri.piata.net/......-de-boala/

| Biggiesan a răspuns (pentru EmaS):

Nu poti deschide aceasta pagina, spune ca nu exista.

Răspuns utilizator avertizat
| Danutza27 a răspuns:

Ai citit prea multe carti scrise de Pavel Corut, pune mina pe Biblie si lasa prostiile

| Zippy a răspuns:

Eu spun ca NU exista!

| jadir a răspuns:

Illuminati este numele ce se refera la grupuri secrete, atat istorice cat si moderne, reale sau fictive. Din punct de vedere istoric, termenul Illuminati se refera la grupul din Bavaria, numit Bavarian Illuminati, fondat la 1 mai 1776. Astazi termenul Illuminati este folosit adesea pentru a numi un grup malefic ce detine puterea lumii. In acest context conspirationist, termenul Illuminati este folosit ca referinta pentru Noua Ordine Mondiala. Exista persoane care cred ca Illuminati se afla in spatele evenimentelor ce vor conduce la instaurarea unei puteri mondiale.

Nu stiu exact la ce te referi, dar fiind postat la Religie cred ca te referi la grupurile de satanisti.Sincer nu stiu ce sa cred si care este rostu lor, e dreptu lor sa creda in ce vor atata timp cat nu fac rau celor din jurul lor.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Voiceless, spui bine, dar nu e vorba de illuminati laughing. Nu cred in existenta actuala a confreriei illuminati, mai ales ca ea a fost constituita din oameni ai stiintei, nu fanatici religiosi. Partea cu ritualurile satanice si alte rahaturi de acest gen apartin declaratiilor bisericii, ca sa " se scoata " in fata oamenilor de rand pentru crimele facute contra acestor oameni inocenti.

| luana1 a răspuns:

Pai,au si pe cine conduce.Si inca cu cata usurinta...Problema e la noi, astia multi.

| spinake a răspuns:

Un grup de masoni care vor sa schimbe lumea. Doar teorii nimic concret, se spune ca ei sunt in spatele tuturor razboaielor, atacului din 9/11 etc. Chiar daca ar exista si ar sti cineva de ei nu se va afla chiar atat de usor. Uite ceva ciudat scrii illuminati invers si pui com adica asta www.itanimulli.com

| Stepbystep a răspuns:

KILLuminati big grin cum spunea 2pac.