| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Voi cum va vopsiti ouale de pasti? Si ce culoare preferati?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Ruj roşu. If you know what I mean big grin

14 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Negre, cu niste sange rosu de crestijn peste. devil

Piei Satana!

Răspuns utilizator avertizat
| chelstone a răspuns:

Eu nu-mi vopsesc ouale pentru ca n-am chef sa ma irit.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Le pun pe bloc şi mă rog la Dumnezeu să dea o ploaie de sânge să le vopsească.

| trolololo a răspuns:

Care Paști? Sărbătoarea aia fantastica în care se omoară miei și se mănâncă oua ca și cum în timpul anului nu ar fi?

| noreligion a răspuns:

,, Voi cum va vopsiti ouale de pasti?''
-Suvite!

| Psychofuckingsocial a răspuns:

Le las asa cum au culoarea... if you know what I mean. laughing

| drhotzu a răspuns:

Eu nu mi le vopsesc ca ma gadila... doar le ciocnesc la intrare laughing la fel ca si in oricare zi laughing)
doamne ce intrebare!

| Elektro a răspuns:

Eu stiu ca sa vopsesc doar rosii

| kmarianak a răspuns:

De obicei, le natural, cu frunze pentru model, ceapa si ciorap.
Culorile folosite corespund unei anumite simbolistici:
Rosu - simbol al sangelui, soarelui, focului, dragostei si bucuriei de viata;
Negru - absolutism, statornicie, eternitate;
Galben - lumina, tinerete, fericire, recolta, ospitalitate;
Verde - reinnoirea naturii, prospetime, rodnicie, speranta;
Albastru - cer, sanatate, vitalitate;
Violet - stapanire de sine, rabdare, increderea in dreptate.
http://interferente.ro/Ouale-de-Paste.html

| IQ156 a răspuns:

Nu le vopsesc ca gadila.
If you know what i mean big grin

| Mariiuca112 a răspuns:

Eu vopsesc ouale rosii, albastre, galbene, verzi.Eu as prefera numai culoarea rosie deoarece simbolizeaza sangele lui Iisus.

| Mariiuca112 a răspuns:

As prefera numai cuoarea rosie pentru ca simbolizeaza sangele lui Iisus.Maria Magdalena sau femeile mironosite au adus un cos cu oua si sangele lui Iisus a curs pe ele, si asa au devenit ouale rosii.

| Mariiuca112 a răspuns:

Am aflat de la ora de religie.