| Paul260 a întrebat:

Acum 7 luni am avut accident cu masina eram cu tatal meu el conducea si intr-o curba masina a fugit si neam invartit pe autobanda eu mi-am dat cu capu de geam da n-am patit nimic cand m-am dat jos din masina tot tremuram si de atunci a inceput atacuri de panica. EX.Trebuie sa mergem la magazin cu masina tremur tot imi vine sa vomit, mi rau, ametesc sa fie din cauza la accident? as vrea cat mai multe raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medic sa-ti dea o reteta si o sa-ti treaca, reteta e buna pentru ca asa iti ies medicamentele mai ieftine si o sa-ti dea unele care ai nevoie.

| KellyGreen a răspuns:

Ai ramas cu un traumatism psihic. Stai linistit, asta e reactia creierului la chesti de genu, treansmite semnale de alarma in tot corpul cand esti intr'o masina. Du'te la un psiholog, dupa cateva sedinte ar trebui sa se rezolve. Si nu te mai gandii la asta, un prieten era sa se rastoarne naspa rau cu masina si s-a dus la psiholog si acum nu mai are problem asta.

| ioana12345 a răspuns:

Consulta un psiholog. te va ajuta sa treci peste.

| annkaa a răspuns:

Da este din cauza la accindent.iti este teama sa nu se mai intample inca o datasadnu te mai gandi la asta atunci cand mergi cu masina.pentru ca mai incolo iti va fi teama sa conduci si o masina.happytrebuie sa gandesti pozitiv.:d: nu se va mai intamplahappy

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiAndronescu123 a răspuns:

Eu m-am rasturnat cu un BMW m3 e46 prima data cand am condus si nu am patit nimic.

| Cattuzu a răspuns:

Da mai mult ca sigur este de la accident, o sa te obisnuiesti cu timpul, ai avut o trauma si de asta.

| TPU43424 a răspuns:

Da, inseamna ca esti traumatizat, si poate in viitor nu ar trebui sa te apropii de masini

Răspuns utilizator avertizat