| RussianBoy a întrebat:

De ceva vreme practic visul lucid. Aseara am avut un vis extrem de ciudat. Aveam masina lui tatal meu care stiam sa o conduc foarte ciudat asta.Am ajuns pe un munte unde erau masini de politie, armata, etc.Era o casa mare in care erau monstri(va spun mai tarziu) acolo in casa aia erau monstri din filmul acela I Am Legend (Legenda Vie) singura mea frica care o puteam avea in capul meu.Pana la urma nu am scapat si tot am visat-o. La un momentdat au aparut colegi mei de clasa foarte ciudat. Am intrat in casa aia cu o arma nici mie nu imi vine a crede.Si cand sa dau coltul era plin de monstri aia din filum acela de mai sus. Am fugit repede din casa am iesit afara si nu mai era masina lui tatal meu m-am speriat si nu mai stiam ce fac.(mi-am spus in capu meu dupa ca ce mi-a furat si telefonul acum si masina mda).Am fugit repede sus eram cu un coleg nu stiu de unde a aparut a inceput sa ploaie si se vedem de pe muntele ala casa si o bicicleta.Bicicleta a aparut langa mine foarte strainui am luat-o si am inceput sa fug ca deacum ieseu monstri.Am fugit cat am putut la un momendat o colega de a mea incepusera sai curga sange nu stiu de ce. Apoi de o data a sarit un monstri a spart geamu si am mi-am zis bag **** in ea bicla fug pe jos.Am fugit am sarit printrun geam nu am patit nimic la un momentdat saream de la distante foarte mari de pe blocuri eram sa pierd visul dar ma concentram cat mai tare sa ma tin de el.Am inceput sa sar prin geamur si mam prins cum era de acuma faceam parcur parca eram ala din prototype 2 care escalada blocurile si am fugit si am scapat de ei.La un moment dat am dat de un urs imbracat un costum si s-a terminat visul.Mda foarte ciudat, nici eu nu pot sa cred ce am visat.

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu mai manca mult inainte de culcare.
Si fara energizante.

| suffarstar a răspuns:

Wow. Am reusit si eu sa proiectez odata un vis lucid, dar dupa multa concentrare.
Ar fi fain sa ne zici si cum ai reusit sa iti controlezi visul.

| RussianBoy explică (pentru suffarstar):

Sincer sa-ti spun am reusit sal controlez prin concentrare si calm era sa-l pierd de 4 ori din cauza frici.

| AlexandraSt13 a răspuns:

Ai o imaginatie foarte bogata si interesanta ca s-a proiectat intr-un vis

| ριтιq a răspuns:

Nu te lasa prada practicarii "explicarii viselor". Visele sunt niste "chestiute" ce sunt create de subconstientul nostru. Poti avea in vis persoane ce le-ai vazut doar o data in viata ta. sau sa iti aduci aminte de filme care le-ai vazut acum mult timp. Ceea ce s-a intamplat in visul tau este ceva normal. Multe informatii, complexe, diverse ti-au umplut creierul iar prin acest vis, subsontientul tau s-a eliberat putin. Nu mai incerca sa explici visele. Toti avem vise foarte ciudate. Incearca sa le ignori. pentru binele tau

| anonim_4396 a răspuns (pentru ριтιq):

Din contra visele pot fi explicat, dar trebuie sa stii cum, nu au explicatie mistica ci una psihologica, sugerez cartea "Interpretarea viselor" de Sigmud Freud

| ForeverAloneGirl a răspuns:

Odată ce ești în vis, îl poți controla, dacă te concentrezi, poți face orice, poți face monștrii să dispară.winking