| Damian_Vicu_1999 a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi pentru slabit,adica regimul alimentar sanatos,cum sa maninc sanatos,ce sa includ in mincare si ce sa exclud,cate mese pe zi, si altele,,,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SirxSensei a răspuns:

Baga sport maxim, fara fast food, fara prajeli grasimi, dulciuri (o data la 3 zile poti manca cateva bucatele de ciocolata). Cea mai importanta masa ii micul dejun, incearca sa mananci alimente care au o valoare energetica cat mai mare. Pranzul si cina sa nu le excluzi, doar la cina evita sa mananci mult. mananca fructe multe. Si cum am zis baga sport mult,

| Damian_Vicu_1999 explică (pentru SirxSensei):

Ce sport sa practic,, eu vreau sa slabesc burta, grasimea de pe burta?

| SirxSensei a răspuns (pentru Damian_Vicu_1999):

Alearga mult, fa axerciti pentru abdomen (cauta pe youtube daca nu stii exercitii) poate iti place fotbalul, joaca in fiecare seara. Dar alearga ca te va ajuta foarte mult.