| anonim_4396 a întrebat:

Alutare! Am 16 ani, 1.69, si 50 kg. Mama are 1, 51 si tata 1.75.Nu stiu, dar mananc foarte foarte mult toate alimentele ce exista si nu ma ingras pur si simplu nu pun pe mine orice ar fi(mi s-a zis ca am arderile rapide). Sunt disperat. Vreau sa cresc in inaltime si am impresia ca din cauza inaltimii parintilor. am sanse scazute sa mai cresc.In a 8-a aveam 1.57. In a 9-a -1.61 si in a 10-a am 1.69.Am impresia ca din cauza, ca sunt slab, nu mai cresc in inaltime..Nu ma intereseaza muschi, nimic, DOAR INALTIME! Ce parere aveti?, mai am sanse sa cresc? In a 9-a am facut exerciti de crestere(streching). si de aia cred ca m-am inaltat asa. Ah, si am uitat, de la genunchi in jos(gamba sau cum se numeste) mi se pare ca e foarte mica in lungime. Daca imi puteti zice niste exerciti de lungire. a osului.Cu toate ca femurul (de la genunchi in sus) are o lungime normala..Adica cand ma uit in oglinda. vad diferentele. si mi se par foarte mari. Parca nu as fi dezvoltat destul(avand 50 kg-1.69). Cred ca daca as pune pe mine sa am vreo 55 kg macar, as creste.

Astept raspunsuri, avand in vedere ce am scris mai sus!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai cum sa modifici natura.Stai linistit ca ai sa mai cresti.

1 răspuns:
| TutuletBibilet a răspuns:

O sa cresti si nu mai fii atat de disperat.Nu exista o normalitate, ci fiecare traieste in notmalitatea lui.