| Crina_8029 a întrebat:

Am 13 ani... aproape 14

si nu mi-a venit menstruatia luna trecuta. ultima oara cand mi-a venit a fost in aprilie

banuiesc ca deja trebuia sa se regleze ca mi-a venit in septembrie

e ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| narcis_8851 a răspuns:

Sa stii ca menstruatia ti se regleaza tip de 2 ani.nu ai de ce sa te temi pentru ca e ceva normal.incearca sa nu te stresezi pe seama asta pentru ca si stresul dauneaza

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal la varsta ta. Reglarea menstrei dureaza cam doi ani, nu e nimic ingrijorator deocamdata.

| Alyra a răspuns:

Durează câţiva ani până se reglează menstruaţia. În general durează vreo 2 ani, dar se poate şi mai mult. Dacă menstruaţia nu lipseşte mai mult de 3 luni totul e în regulă. Până la 16 ani cel târziu ţi se va regla şi ţie.
Încearcă să mănânci sănătos şi să consumi mărar. Aceste lucruri te-ar putea ajuta.
Succes!