| RayKzor51 a întrebat:

Am auzit ca ciocolata neagra e buna pentru memorie sau mai exact pentru creier.
Cat e recomandat sa mananci pe zi sau pe saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E corect ce spui dar nu e bună pentru cei ce au vreo boală de rinichi, cardiacă sau guta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tableta este împărțită în mici pătrățele. Un pătrățel după masă, dar nu seara.

| RayKzor51 explică (pentru sadrian46):

In fiecare zi sau o data pe saptamana?

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru RayKzor51):

Poți să mănânci zilnic ciocolată. Fiind totuși un excitant al sistemului nervos este bine să nu exagerezi.

| Salontanul a răspuns (pentru DracuIa):

Ai sa plangi mai tarziu. Ciocolata mancata o sa se razbune si ai sa fii gras ca un butoi. Poate acum ai arderi puternice dar ai grija!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru DracuIa):

laughing

| VasileRapidistu13 a răspuns:

O bucata de ciocolata combinata cu mar e buna pentru concentrare.

| Gigi777 a răspuns:

Memoria o antrenezi cand o folosesti, daca vrei sa o dezvolti. Exercitii la matematica, citesti, inveti. Nu stiu cum is altii, dar am mancat ciocolata prea mult in viata mea. Ma agita si nu e bine.

| Alissia97 a răspuns:

Poti mamca doua patratele pe zi.