| g00dmorning a întrebat:

Hei, TPU. Am auzit ca daca mananci ciocolata neagra inaintea unui test, poti obtine rezultate mai bune. Ce alte alimente mai poti consuma, dar care sa aiba si acelasi efect? (Inafara de banana)

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Obții rezultate (și) mai bune dacă ești odihnit(ă), înaintea unui test, ori unui nou examen. Ciocolata s-ar putea să îți dea energie, ori o stare de spirit mai bună. Însă odihna e totul, după atâtea ore de studiu. În rest, să ai încredere în tine. happy

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Eu am auzit ca daca inveti inaintea unui test obtii rezultate mai bune decat daca mananci ciocolata neagra.

| LoveSleep a răspuns:

Eu am citit că ajută și guma de mestecat.
Oricum, daca n-ai invatat nimic, poti sa mananci orice vrei, ca tot nu știi nimic.