| Haris4Ever a întrebat:

Am inghitit o bomboana destul de mare.Defapt am tras-o in piept din greseala.Aceasta mi s-a blocat si nu am putut respira cateva secunde, dupa am ighiti in gol si am baut apa si am inghitit-o cred.Dar parca inca o mai simt in gat.
Sunt sanse sa-mi fii mers pe calea aerului s-au sa patesc ceva.
Trebe sa merg la doctor?
Va rog grabiti-va dau funda.Repede va rog sunt speriat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Daca mergea pe calea aerului mureai asfixiat in max catva min.

| Haris4Ever explică (pentru danutzu96):

Deci nu mi-a ajuns la plamani?
Am auzit ca o persoana a fost operata deoracere i-a intrat o bomboana la plamani.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ReplayHD a răspuns:

Daca acum esti bine si poti respira, este ok, probabil inca simti o jena pe esofag cum s-a fortat sa treaca

| Haris4Ever explică (pentru ReplayHD):

Pai pot respira dar inca mai simp ceva acolo cand inghit.