| ReignForest a întrebat:

Am la ochiul stâng,sub pleoapa de jos, pe mijloc, sub gene o umflătură(se vede bine de aproape sau oglindă) mai roșiatică. Când clipesc și o ating mă doare.Ce este? Va dispărea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Se repara cu vitamina c si tarusin

Sa spart un vas de sânge la ochi
Poti sa mergi la un oftalmolog

Acum trebuie sa mănânci ceva lămâi portocale citrice in fiecare zi timp de 1 lună

Inafara de asta sa iei niste pastiluțe
https://fortevita.ro/tarosin-x-20-comprimate

Tarusin

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un oftalmolog sa se uite acolo cu lupa si iti va spune el ce este, ca noi nu avem cum sa vedem de aici...ce ai tu in ochi.