| anamatey a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor! Astazi am mancat o banana pe stomacul gol la scoala si a inceput sa ma doara foarte rau in partea stanga cam la 4 centrimetri de coasta diriginta mea m-a lasat acasa si a trebuit sa merg cu o durere ingrozitoare 2 km.Cum pot sa fac sa imi treaca durerea? Dece ma doare asa de rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Porcusorul a răspuns:

Patru centimetri de coasta e irelevant avand in vedere ca nu-ti stiu dimensiunile corpului. Stomacul poate sa doara din mijlocul abdomenului spre stanga, dar aproape niciodata mai sus de nivelul buricului. Daca durerea e localizata acolo, atunci poate fi un inceput de gastrita. Daca durerea persista si maine sau vei avea varsaturi, atunci trebuie sa primesti tratament de la medicul de familie.