| Duucu a întrebat:

Am o durere la mușchiul de la umăr,puțin mai sus de triceps,cănd încordez mușchiul de acolo sau mișc măna.
Ieri am făcut un vaccin la școală,nici eu nu știu pentru ce,exact în același loc, însă tot ieri am fost înțepat de un biban tot acolo din cauza calităților mele de pescar laughing
Durerea a început dimineața asta cănd m-am trezit.Care credeți că e motivul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ionescuandrada2000 a răspuns:

Ai dormit pe aceea parte si ti-ai intins un muschi.Stai linistit/a mi s-a intamplat si mie.Ti se vindeca in masin 14 zile(poate si in 7).Ce trebuie sa faci pana atunci este sa lezi bine zona, sa o infoasori intr-o banda de tifon(se gasesc la farmacie), insa sa o legi strans, astfel incat sa nu mai poti s-o misti acolo.
Sper ca te-am ajutat! Insanatosire grabnica!

| Duucu explică (pentru ionescuandrada2000):

14 zile, drăguț, trebuie să am puțină răbdare laughing
mulțumesc

| ionescuandrada2000 a răspuns (pentru Duucu):

Cu placere! Da .....stiu ca este cam mult.