| Pooc a întrebat:

Am o problema destul de nasoala. Adica eu transpir foarte foarte des sub brat, adica fara sa fac nimic [ ma refer fara sa fac sport ]. Si este nasol ca eu nu pot sa port un tricou sau eu stiu ce altceva ca se vede [ sunt fata ]. Tot timpul imi iau un hanorac pe deasupra ca sa nu se observe, dar acum vine vara si normal ca vreau sa mai ies si nu stiu cum sa fac ca sa nu mai transpir asa de rau, ca pana la urma e nasol. Am incercat tot felul de deodorante dar din pacate nu functioneaza sad. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci sare deloc, timp de cateva saptamani.Te speli in fiecare dimineata si seara si te dai cu deodorant, logic. Daca nici asa nu merge te sfatuiesc sa mergi la un medic dermatolog.Mult noroc!

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

1 Incearca sa nu mai mananci sare deloc, timp de cateva saptamani.
2 Te speli in fiecare dimineata si seara si te dai cu deodorant
3 incearca sa consumi mai putina apa
4 Transpiratia asta poate fi cauzata de lipsa de calciu

| IonutAxi a răspuns (pentru SmilePleaseXoXo):

Tu ai copiat de la raspunsurile de mai sus
Si le-ai pus si tu la rand, aa?happy0

| SmilePleaseXoXo a răspuns (pentru IonutAxi):

Ca sa stii se gasesc pe net

| MrColitza13 a răspuns:

Ce înălţime şi cîte kilograme ai?

| Pooc explică (pentru MrColitza13):

Nu sunt grasa :p. am 1.65 m sau mai mult nu stiu sigur. si am 50 kg sau 55. cam pe aici sunt.

| ciolpi a răspuns:

Si eu am cam aceeasi problema pe jumatate.......incearca sa consumi mai putina apa (lichide) si o sa vezi ca o sa functioneze chiar bine

| RaDd0r a răspuns:

Transpiratia asta este cauzata de lipsa de calciu, am avut si eu. Consuma multe produse cu calciu.