| Glooring a întrebat:

Am ochi de ca*at. Daca ma uit la ecrane de laptop sau tablete care sunt LCD sau au ppi-ul mic (care majoritatea sunt asa) ma dor ochii si incep sa imi lacrimeze dupa 2 minute. Cunoaste cineva aceasta problema? Cunoasteti pe cineva care pateste ca mine?

Eu de vazut vad bine (sau asa cred eu) nu asta cred ca ar fi problema. Deci va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Cand te dor ochii si lacrimezi in acelasi timp si clipesti mai repede decat normal? Eu clipeam foarte repede. Am luat un tratament si acum sunt ok. Pe monitoarele si ecranele noi nu sunt asa "Tari" ca cele vechi care afecta pe toata lumea. La medicul de familie iti face o trimitere e simplu.

| raducutu123 a răspuns:

Ar trebui sa-ti facii un control la ochi!

| Alexa118 a răspuns:

Si bunicul meu are aceeași problemă, este o chestie ereditară si nu ar strica un control, crede ma