| vampiregirl a întrebat:

Am parul despicat si deteriorat si totusi nu vreau sa-l tai. Ce sa folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Uleiul de ricin si masline este recunoscut pentru calitatile sale benefice, regeneratoare si tonifiante. Se maseaza parul cu ulei, se lasa sa actioneze seara pina dimineata pentru rezultate mai bune, apoi se clateste cu sampon si cu apa calduta. poti sa te dai de 2 ori pe saptamana dar nu mai mult. evita sa iti mai usuci parul cu feonul

7 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Ulei de masline.Seara sa iti dai pe toata lungimea firului de par insistand la varfuri iar dimineata te speli.La mine a functionat! De asemenea dupa fiecare spalat sa folosesti un balsam de par.happy

| valy a răspuns:

Sunt produse speciale pentru asa ceva. uleiuri, masti de par.prietena mea a avut probleme cum ai tu.si si-a facut o tunsoare bob si a rezolvat cu toate...si acum nu mai are nici o problema.cu toate ca e cea mai nasoala solutie, dar este cea mai sigura.produsele pot da gres. dar foarfeca nuwinking

| T30D0RA a răspuns:

Singura solutie e foarfeca.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Foloseste lunar un balsam foarte puternic, pe care sa-l aplici pe par si sa-l lasi sa actioneze zece minute. Acopera-ti capul cu o casca de plastic si apoi pune si un prosop pufos. Acest tratament, practicat cu regularitate, va regenera firul. La sfarsit, clateste-te cu apa rece, in care ai adaugat cateva felii de lamaie.

Dupa fiecare spalare, foloseste un balsam hidratant, din categoria celor care nu se mai indeparteaza cu apa. Aplica-l numai pe extremitatile firelor de par. Aspectul general al acestora va fi mai putin inestetic. In general, orienteaza-te spre produse de ingrijire a parului pe baza de silicon.

Cel mai bine este ca, imediat ce ai observat ca firele au inceput sa se despice, sa le tunzi, pentru ca in caz contrar procesul degenerativ se va extinde spre crestet.

| undercovergirl a răspuns:

Buna,

Incearca sa folosesti uleiul de ricin pe varfuri. O sa vezi rezultate dupa 2 saptamani de utilizare in fiecare zi ( maxim 2 ore ). happy

| roxana_6765 a răspuns:

In mod cert trebuie sa tai un centimetru din varfuri apoi odata pe saptamana masezi tot parul cu ulei de masline dupa care incearca samponul&balsamul GLISS, sunt sigura ca parul tau va reveni in maxim 3 saptamani vizibil iar in maxim 2 luni ai rezultate bune.cu respect Roxana

| vampiregirl explică:

Multumesc pentru raspunsurikiss