| pirla a întrebat:

De vreo 2 zile ma simt foarte ciudat. Parca nu pot respira bine. Parca mi-e amortit corpul si nu il pot controla. E ca si cum as fi drogata. Mi-e frica sa nu fie din cauza anemiei. De 3 saptamani imi vine menstruatia si am avut mereu probleme din cauza ca am pierdut foarte mult sange. Am lipsa de calciu si fier...ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Ar fi indicat o vizita la medicul de familie, iar daca ai lipsa de calciu/fier confirmat de medic, sa tii tratamentul indicat!
O zi buna happy

Bula
| Bula a răspuns:

Lapte si produse lactate, cat mai multe.
Ca sa se lege in organism, neaparat sa bei sirop de coacaze negre si/sau de afine, respectiv sa mananci gem/dulceata din aceste fructe. Vor ajuta foarte mult!

| darrio2007 a răspuns:

Sa iei vitamine, in special calciu si fier. Si un control la medic.

| OnuOnulică a răspuns:

Să iei vitamine și să mergi la medic pentru o investigație. E posibil să ai anemie.

| AlexBossulThau a răspuns:

Sa bei si sa mananci multe lactate!
Funda?