| o0Adri0o a întrebat:

Am un carcel dupa cap, de ala care se face cand dormi stramb laughing. Pot face ceva ca sa treaca mai repede? E foarte foarte enervant si nu pot sa intorc capul spre stanga, doare foarte rau. help puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Folosesti voltaren sau puterea ursului, dar cel mai bine te duci in catena si acolo cu cardul lor iti face reducere la orice medicament cumperi.

| CrissuCristina a răspuns:

Pai...scapi de el tot prin exercitii fizice, incearca sa rotesti capul chiar daca te va durea.

| GabiiHaș a răspuns:

Nu te mai culca pana nu iti trece. daca nu poti, dormi drept.

| lotus21 a răspuns:

Am avut problema asta acum 3 saptamani.

pune pe cineva sa te maseze intensiv pana paraie ceva si apoi te odihnesti un sfert te ora si esti ca nou
ATENTIE: e dureros dar trebuie sa rezisti. durerea nu trece imediat ci trebuie sa astepti restul zilei. important este ca nu va mai fi enervat cidoar putin apasator. funda?

| Empathizer a răspuns:

Fa miscarea contralaterala, aia care intinde muschiul contractat.

| Tin a răspuns:

Pai ai putea sa iti misti capul rapid stanga dreapta, sus-jos, va face putin poc dar te vei simti mai bine, sa nu exagerzi cu asta ca dai in alte porb, sau incerca o alifie de durere.