| Marius4321 a întrebat:

Am un fasit in urechea stanga de aproximativ 3 ani, sinusul stang infundat, daca stie cineva cui sa ma adresez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cand ai probleme cu nasul, gatul sau urechile, te adresezi unui medic specializat in otorinolaringologie.Medicii care detin aceasta specializare activeaza in cabinetele ORL(cu plata sau fara plata, in baza unui bilet de trimitere de la medicul de familie).

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Foarte simplu.
Te duci la medicul de familie, ii explici situatia, iti va da o trimitere care medicul specialist, adica la ORL.
NU EZITA!
O ZI BUNA happy

| darrio2007 a răspuns:

La un medic de nas, gat si urechi(ORL-ist).Ca doar nu unui mecanic auto.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist O.R.L.-ist pentru stabilirea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la O.R.L.

Toate cele bune!

| gabrrieel a răspuns:

Pune-ți câte o pipetă cu apă oxigenată în fiecare ureche pe rând și stai cu ea 1 minut și după șterge-te cu un şervețel.