| Mariuszee a întrebat:

Am un neg destul de inestetic, ieșit sub buza de jos cam de vreo luna.Cum l as putea trata ca sa scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La farmacie exista niste plasturi pentru negi.
Sau mergi la, medicul de familie care iti va da trimitere la medicul dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu-l trata nicicum tu de capul tau. Mergi la un dermatolog care poate stabili daca este sau nu cancerigen sau periculos.

| iwefgOficiall a răspuns:

Exista o solutie cutanata numita DUOFILM se gaseste la farmacie.

| Luizaaa a răspuns:

Mergi la medic, dar daca vrei să-l elimini in mod natural îți recomand rostopasca. Eu am dat de două ori și mi-a dispărut.

| Mariuszee explică (pentru Luizaaa):

Rotopasca sub ce forma? planta?

| Luizaaa a răspuns (pentru Mariuszee):

Când rupi tulpina, ai văzut că iese acea seva galbenă. Aia de folosește pentru negi.

| Mariuszee explică (pentru Luizaaa):

Ok.mersi

| Juper a răspuns:

Dai cu Zineryt il gasesti la farmacie

| YuuChan a răspuns:

Natural se trateaza cu usturoi sau par de cal. Poti folosi si tratament medical.

| Crantea_Claudia_1994 a răspuns:

Crema de rostopasca