| xScUmS a întrebat:

Apa micelară este bună şi pentru bărbaţi? Dacă o folosesc şi am 13 ani poate dăuna cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu folosești pentru că fetele după apa micelară mai spală fața cu gel spumant. Eventual dacă nu ți-ai cumpărat tu apa micelară, dar vrei totuși, ia un gel antibacterian pe care să-l folosești o dată pe zi cel mult, aplicând doar o picătură și cu mâinile umezite, masând rapid ca săpunul în palmă, formând puțină spumă. După, aplici pe tot tenul.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai zis pentru barbati. Tu inca esti un copil. Nu are nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru barbati da, pentru copilasi de 13 anisori, nu!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Este ok, indiferent de gen. Doar curata tenul. Dupa folosirea ei, sa clatesti tenul cu apa.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Este buna numai pentru barbati, adica de la 18 ani in sus. Pentru baieti, in special sub 14 ani, are ca efect secundar cresterea sanilor si a buciIor si subtierea vocii.
Hai ca glumesc mai, nu te supara, dar la 13 ani nu ar trebui sa iti faci probleme de genul asta... Nu patesti nimic rau daca o folosesti.

| trophin a răspuns:

Te machiezi băiat la 13 ani?
Tot ten ai... Nu dăunează

| xScUmS explică (pentru trophin):

Nu mă machez? doar pentru curăţarea tenului (de impuritaţi, transpiraţie etc.)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru xScUmS):

Machiez nu machez cum ai scris tu.