| Razvan1lol a întrebat:

As vrea sa imi fac Secretie vaginala -lama, insa eu de obicei vreau sa stiu cum se procedeaza inainte sa ma duc la ginecologie. Deci Cum se procedeaza si este facuta pe loc "analiza". Chiar nu ma pricep la astea, si nici nu am mai fost la ginecologie pana acum, chiar daca difera poate de la doctor la doctor, dar as in mare as vrea sa-mi spuneti. Va muultumesc anticipat, Fundita love struck big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

La ginecolog trebuie sa mergi relaxata, nu trebuie sa fii stresata ca se intampla nu stiu ce, ca iti este rusine.Cu privite la examenul pe care vrei sa il faci(prelevare de secretie vaginala) trebuie sa respectii cateva conditii cum ar fi:sa nu fii la menstruatie, sa nu folisesti cu 48h ore medicatie intravaginala, sa nu ai contact sexual cu 2zile inainte de prezentare la medic, sa nu iti faci spalaturi intravaginale.Cam acestea sunt regulele in mare parte.Rezultatele testului nu ti se va da pe loc dureaza 3-4zile.

| Razvan1lol explică (pentru alinadianaaa):

Multumesc mult big grin

| alinadianaaa a răspuns (pentru Razvan1lol):

Cu placere, iti doresc sa primesti un rezultat foarte bun in urma examenului.