| Solix a întrebat:

Asta cu vitaminele ingrasa e doar un mit fals nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa. Doar ca dau pofta de mancare. Restul se intelege.

| Donsavas a răspuns:

Vitaminele taie/dau pofta de mâncare, nu îngrașă si nici nu ard grăsimea!

| Ssssmokin a răspuns:

Posibil, oricum nu este recomandat sa iei vitamine daca nu ai nevoie de ele.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Vitaminele de tip Injecții eu știu ca îngrășa. Am avut un coleg in generală care părinții l-au obligat sa facă Injecții cu vitamine. Chiar și in ziua de azi la 23 de ani el tot grăsuț este. Am avut și o vecina care a făcut Injecții cu vitamine și sa îngrășat. Bănuiesc ca pastilele nu îngrășa. Îți poți da seama și tu, dacă iei vitamina C, te vei îngrășa doar din cauza poftei de mâncare crescută. Pup

| kiatres56 a răspuns:

Depinde de organism, unele vitamine te pot ingrasa, altele te pot slabi.