| Ioana184 a întrebat:

Vitaminele cu ulei de peste îngrașă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Uleiul de peste in deosebi cel precum somonul are omega 3, 6
Nu inseamna ca te ingrasa, e un ulei esential pentru organism, de fapt poti citi mai multe despre omega 3, 6, 9

| RAY a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa poti lua cate doresti dar sa stii ca studiile spun ca pestele auta mult mai mult decat pastlele sau uleiul de masline extra virgin

| cristimihailov a răspuns:

Multe vitamine sunt solubile in ulei.

Dar si uleiul are o incarcatura calorica foarte mare.

Depinde de cantitatea pe care o iei, ca de obicei.

| Ioana184 explică (pentru cristimihailov):

Iau o pastila pe zi de aproape 3 luni și mai am pentru inca 3/4 luni

| cristimihailov a răspuns (pentru Ioana184):

Personal consider ca este ok. Pana intr-o lingura de ulei pe zi, parca nu ingrasa. Nu mai stiu unde am citit treaba asta.