| împreunăfacembine a întrebat:

Bun dimineața,

Am o gingie ieșită între masele și îmi curge foarte mult sânge din ea plus că-mi se fac multe chiaguri de sânge pe dinți.

Ce sa fac sa mai opresc sângerarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am o gingie ieșită între masele
Este umflată de puroi.
Curge din ea sânge și puroi.
Acele chiaguri de sânge cu puroi, dacă ajung în stomac, infectează și acolo.
Te speli pe dinți și înainte și după fiecare masă până ajungi la medic.
Ceai de mușețel călduț fără zahăr, ținut în gură înainte de a fi înghițit, ca să acționeze local acolo.

| împreunăfacembine explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc frumos! ????

1 răspuns: