| Emiiicrazy a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa ma ingras ce sa mananc ca sa ma ingras cat mai repede.As vrea sa ma ingras in 3 luni daca se poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi ce înălţime,ce greutate ai totuşi?
Nu spui înălțimea și greutatea!
Mănâncă bine.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă,lapte,brânză,fasole,mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Să nu excludem mişcarea, foarte importantă, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!

| Emiiicrazy explică (pentru anonim_4396):

Si daca fac volei e bine?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa iei niste vitamine sau siropuri care te vor ajuta sa te ingrasi si mananca mai mult si bun

| tracicus a răspuns:

Daca esti sigura ca vrei sa te ingrasi mananca in fiecare seara ianinte de culcare 50-100 grame de nuci/alune si pentru pofta de mancare mananca fructe

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Paai : poti manca GRIS cu Lapte, pentru ca el ingrasa foarte tare, doar ca trebuie sa mananci in fiecare zii si dupa ce ai mancat trebuie sa stai linistita un timp in pat. Si sa respectii acest program timp dee... 3 luni daca ai zic ca atat vreiwinking. happy Sper ca te-am putut ajuta happy. Funda? happy love struck

| deea8907 a răspuns:

Mananca carne paine paste sunt o multime de lucruri.dar risti ca tot sa se depuna sub forma de grasime si atunci mananca si fa sport.prin alergat 90 % din muschi functioneaza si o sa faci masa musculara!

| didieu a răspuns:

Ce e asa greu? Mananca o tona de dulciuri! happy