| Baiatulanonim14 a întrebat:

Buna, am 14 ani, făcut recent acum câteva zile si imi este cam frica sa o spun dar cred ca am fimoza.
De exemplu pielita aceea care decaloteaza penisul mai degrabă când o decalotez (o decalotez cam greu) arată că si cum m-ar strânge.
Cu părinții mei nu pot sa vb chestia asta!
Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabryel85 a răspuns:

Atunci, după cum spune și sadrian46, e bine. În timp îl vei decalota din ce în ce mai ușor. Mai poți exersa la asta, dar încet, fără a te grăbi și fără a trage prea tare.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se decalotează totuși, e mai bine așa. Este elastic și se mai lasă cu timpul.

| Alverto a răspuns:

Mda la medic sa mergi că acolo e mai de competență. Acum nu poți spune că îți e rușine, ți-ai asumat acum trebuie sa trăiești cu asta

| Gabryel85 a răspuns:

Dar reușești până la urmă? Se decalotează, sau te doare și atunci renunți?

| Baiatulanonim14 explică (pentru Gabryel85):

Înainte ma durea, dar acum nu ma doare dar când o decalotez pare asa ca si cum se strans capul penisului

| Gabryel85 a răspuns (pentru Baiatulanonim14):

Atunci, după cum spune și sadrian46, e bine. În timp îl vei decalota din ce în ce mai ușor. Mai poți exersa la asta, dar încet, fără a te grăbi și fără a trage prea tare.