| DenisaDenisa09 a întrebat:

Buna happy Am 17 ani jumate si nu sunt deloc dezvoltata sad Ce sa fac? Ma gandesc ca mai am putin si fac 18 ani si nu o sa ma mai inalt sau sa ma mai dezvolt straight face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Eu consider ca e foarte important sa fii sanatoasa, restul vine de la sine...

| IsabelaIssa a răspuns:

Apuca-te de un sport! Vezi ce sport ti se potriveste. Incearca baschet poate te inalti, inot ca sa iti dezvolti corpul sau du-te o fuga si pe la sala, instructorul o sa stie ce exercitii ar trebui sa faci pentru asta.

| CinevaNou a răspuns:

Cine ti-a zis ca te opresti din crestere in ziua in care ai implinit 18 ani?

| Ani4you a răspuns:

Nu toate persoanele sunt inalte si dezvoltate stai linistita si nu te stresa pentru asta fetele micute sunt mai dragute.

| RuxyRuxx2 a răspuns:

Nu te mai stresa atat. Esti perfecta in felul tau, asa cum esti. Nu trebuie sa fii complexata daca nu esti dezvoltata si inalta cum sunt altele... Mie nu mi se pare ca o fata cu sanii cat casa e perfecta, pentru ca nu e asa. Stai linistita ca esti frumoasa in felul tau.