| Bencu_Ştefania_1998 a întrebat:

Am 18 ani si acum imi ies molarii de minte. 3 dintre ei i-am scos pentru ca ortodontul meu mi-a spus ca vor incurca tratamentul. Unul singur a ramas( acesta fiind considerat folositor). Acesta a iesit, dar doar putin,momentan,dar am observat astazi ca maseaua de langa se misca si ma doare la atingere. Precizez ca e o masea plombata. Sunt speriata si nu inteleg de ce se intampla asta... nu cred ca-i in regula. O sa discut asta cu ortodontul, dar pana atunci mai este... Daca ca ma puteti ajuta cu un sfat, ceva, orice, as fi foarte recunoscatoare. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu e normal ca dintii sa miste, nu prea stiu ce sfat ti-am putea da in afara de sa mergi repede la un control stomatologic sau la ortodontul tau.

| Biu009 a răspuns:

Mergi neaparat la stomatolog. Nu e ok sa se miste. Probabil maseaua de minte nu are loc sa creasca/iasa si o impinge pe cea de langa, afectand-o.