| miutza88 a întrebat:

am 22 de ani si de vreo 2 ani mi-au aparut varice pe picioare(mai exact in spatele genunchiului, la incheietura). Adevaru e ca am mostenit de la mami sa zic asa ca si ea are. Problema e ca ma dor picioarele, varicele, cand stau mult timp in picioare si din ce in ce mai tare si mai mari mi se fac. Imi dati si mie niste sfaturi daca e bine sa ma operez sau sa incep ceva tratamente si ce anume.Va rog mult ca nu stiu la ce sa recurg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Un masaj la picioare ar fi bun.

| Skylerx a răspuns:

Pai cu plante medicinale. Uneori se intampla sa mostenesti asa ceva.

| ytalyanu a răspuns:

Tratament nu prea este dar stiu de la soramea ca se pot elimina cu laserul fara a mai fi nevoie de operatie, nu sunt sigur daca exista asa ceva in Romania