| ioanalexandra345 a întrebat:

Am cazut pe scări și prezint o ușoară durere in zona gleznei. Pot sa calc, dar ma doare foarte foarte putin. M-a tras bunica mea și nu am simtit absolut nimic.
Are cum sa fie rupt sau durerea e din cauza cazaturii?
Nu e rosu, nu e vânat, nu e umflat happy
Presupun ca daca era rupt nu stăteam sa ma maseze sau sa merg. Ofer funda multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă era rupt nu călcai deloc pe picior. E doar o simpla lovitura. Pune compresa cu gheata, iar dacă tu crezi ca este altceva poți merge la spital sa îți facă o raza sa vadă dacă e rupt sau nu.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil e o usoara luxatie.
Lasa-ti astazi atarnat in aer piciorul, cat mai mult.
Intre timp fa usoare miscari de rotire din glezna, sa se aseze la loc.
Astazi (si maine, daca mai este sensibil) evita sa calci pe el cu toata greutatea!

| sierra1 a răspuns:

"Presupun ca daca era rupt nu stăteam sa ma maseze sau sa merg"

răspuns corect!

| Andreeush a răspuns:

Stai liniștită că dacă era rupt nu ai fi putut merge.

| xzawn17 a răspuns:

Probabil te-ai lucsat glesna iti recomand sa te duci la un doctor sa-ti faca o radiografie si daca vede ca e lucsat ti-l pune in ghips

| WsTiger a răspuns:

Nu are cum sa fie rupt, daca era rupt nu mai scriai acum pe site, plangeai de durere happy