| AdeeLinna22 a întrebat:

Buna happy am fost la strand ieri si m`am ars destul de tare abia am putut dormi, inainte de a intra in apa m`am dat cu un ulei de plaja de la nivea pentru. bronz...nu ma gandeam ca ma ard asa tare, problema e ca nu vreau sa mi se cojeasca pielea cu ce ar trebuie sa ma dau? ar fi mai bine daca as mai sta putin la soare sa ma bronzez mai normal sh sa ma inegresc?

help me plz dau FUNDA wave

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lavi_3729 a răspuns:

Nu e bine sa stai prea mt in soare... ca de aia te arzi. plus ca nu e sanatos pentru piele. da-te cu iaurt dupa expunerea la soarewinking stiu ca e calmant.sau cu unt de corp de la oriflame sau avon calmant dupa plaja. poate se rezolva... succes

3 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Dai in continuare cu crema, daca stai in continuare la soare o sa iti cada pielea aceea si o sa arati ca dracu laughing scuze de expresie, mai bine stai acasa. apoi du-te la strand regulat.si nu mai sta in soare atata timp

| Bogdan4688 a răspuns:

Nu casa nu te decojesti trebuie sa te dai cu crema pe spate si sa nu mai mergi la strand pana iti trece.La mine a mers. Funda?

| justAdela a răspuns:

te dai cu ulei de masline...si daca te duci iar nu te inegresti de arzi mai rau