| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, l-am prins pe fiul meu masturbandu-se in baie, de fapt nu l-am prins, l-am vazut printre "crapatura" usii. Ce pot sa ii zic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
27 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E absolut normal sa se masturbeze, este o etapa absolut necesara in dezvoltarea armonioasa a unui adolescent. Nu-i spune nimic, lasa-l in pace si incearca sa fii mai putin abuziva. Nu am mai auzit de parinti care sa traga cu ochiul la ce fac copiii lor adolescenti in baie. Tie nu ti-e putin rusine de gestul tau? Copilul va invata de la tine ca e normal sa spionezi pe cineva cand ezte in toaleta, in intimitate si va face la fel.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Bună! Cred că băiatul a dorit să fie văzut de mama sa în timp ce-și descărca gloanțele. E mai excitant așa. Eu sunt un bărbat în vârstă de 45 de ani și simt o plăcere deosebită când mi-o fac singur în toalete publice, lăsând ușa neîncuiată, mai ales dacă sunt toalete comune, atât pentru femei, dar și pentru bărbați. Nu răspund când strigă cineva și întotdeauna sper să intre o femeie și să mă vadă. Sunt foarte excitat în acele momente. Crezi că este bine ce fac?

soothe
| soothe a răspuns:

Care este problema aici? Ca se masturbeaza sau ca l-ati vazut? Si daca l-ati vazut si ii spuneti ce credeti ca se va intampla? Ce veti rezolva Dvs si care va fi castigul lui? Ati citit in ultima vreme vreo carte de educatie sexuala? Cititi, vedeti si pe Internet cateva opinii, va formati o parere (functie si de experienta Dvs de cand ati fost mai tanara) si apoi discutati cu el daca considerati ca este in pericol, cu curaj. la o prajitura si un suc.sau o cafea! Oricum ar fi, fiti o Doamna! Merita deranjul!

| Tourniquet a răspuns:

rolling on the floor Sensei bro ai zis-o rolling on the floor.

Draga daca e in adolescenta lasa-l. big grin.-. [Ma rog chatterbox ce o fi aia mastrubare? rolling on the floor ].

| OanaG a răspuns:

Pai, ar trebui sa vorbesti deschis cu el, sa-i explici problemele adolescentei happy.

Atentie:Nu`l spiona.Isi va pierde increderea in tine!

| emy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Intreaba-l de ce a facut asta9dar pe un ton cat mai blajin), si vezi ce-ti zice. Apoi, daca e la scoala, vorbeste urgent cu psihologul scolii! Iti spun asta si pentru ca la un psiholog privat, ca sa zic asa, trebuie sa platesti.Si e cam scump.Mult succes!

| alecs871 a răspuns:

Urata situatiehee hee. Mai era unu acum vreo luna cand l-a prins ma-sa ca se masturba. De zis nu prea e de zis nimic, daca afla ca l-ati prins o sa se simta super prost fata de dvs, relatia fiu-mama privind aceste probleme sunt cam... delicate, ar fi bine sa distuce tatal, la fel cum o fiica nu poate vorbi cu tatal ei despre ciclu.

| Bubble a răspuns:

rolling on the floor
Asta a fost f bun brorolling on the floor

| carmensytah a răspuns:

Cred ca ar fi bine ca tatal sa discute deschis cu el, ca intre barbati, acum depinde si de care dintre parinti este mai apropiat si simte ca poate vb deschis, oricum tr sa-l faci sa inteleaga ca e normal la virsta lui sa fie curios de experiente noi, si mai tr sa-l faci sa inteleaga ca nu-l spionai si ca din greseala ai vazut pentru ca altfel se poate ca el sa nu mai aiba incredere in tine si tatal lui, tr sa ne obisnuim sa discutam cu copiii nostri despre sex si masturbare, pentru ca ei sa fie pregatiti emotional pentru ce urmeaza sa se intimple in viata lor de adolescenti si apoi de oameni maturi, sper ca am reusit sa-ti dau un sfat bun, sa ai o zi frumoasa.

| m4them4tic a răspuns:

Nu ii spune nimic! e ceva normal.Acum depinde si de varsta pe care o are. Oricum probabil e la varsta la care trebuie sa ii zici "ba fiule, vino incoace ca vreau sa am o discutie cu tine!"(care discutie sa cuprinda ceva educatie sexuala)

| thegreenalien a răspuns:

Depinde si de varsta. E un lucru normal atata timp cat e la varsta la care poate fi acceptat.Nu e usor sa vorbesti cu un adolescent (probabil e la varsta adolescentei) poate ar fi mai bine sa lasati aceasta discutie sa fie purtata intre tata si fiu

| Dragonasu47 a răspuns:

Parca ar fi bagat droguri in puta ba frate... e ceva normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi asa va spionati prin crapatura usii cind mergeti la wc? In cazul asta poate ca el te-a si filmat cu telefonul mobil cind stateai pe wc. Ia da o cautare pe net si vezi daca nu apari intr-un clip cum faci kk.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Masturbarea, din cate stiu e o metoda de autocunoastere; asa ca ideal ar fi sa nu va ingrijorati, cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o mama INCAPABILA daca vrei sa il opresti din aceasta fapta. Spuna asta pentru ca si eu am 12 ani si ma mai masturbez...Nici eu nu am parte de intimitate, dar ar fi bine sa il lasi in pace sa isi exploreze corpul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic... e un lucru normal la varsta lui sa descopere tainele sexului...cu sau fara partenera!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"bravo mama, e sanatos dar sa nu o faci mai mult de 3 ori pe zi."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Cred că băiatul a dorit să fie văzut în timp ce-și descărca gloanțele. E mai excitant așa. Eu sunt un bărbat în vârstă de 45 de ani și simt o plăcere deosebită când mi-o fac singur în toalete publice, lăsând ușa neîncuiată, mai ales dacă sunt toalete comune, atât pentru femei, dar și pentru bărbați. Nu răspund când strigă cineva și întotdeauna sper să intre o femeie și să mă vadă. Sunt foarte excitat în acele momente. Crezi că este bine ce fac?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Este foarte rau ce faci. Este indecent si periculos. Gandeste-te ca poate intra o fata tânăra, chiar minora, care rămâne cu traume psihologice. Ai mai putea trăi stiind ca ai făcut ceva atat de rau?

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Nu cred că rămâne cineva cu traume psihologice dacă vede un bărbat care și-o face singur. Aproape toate femeile și fetele știu foarte multe despre acest subiect. Și ele se satisfac singure sau ar trebui să facă asta, că este ceva sănătos pentru organism.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

E adevărat că e fiziologic, mai ales în adolescență. Dar nu e nimic normal in a o face in locuri in care poti fi surprins. Chiar dacă stie despre asta, e anormal ca o fetiță sa fie expusă la asa ceva

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Și eu o fac din adolescență, mai exact de la vârsta de 12 ani. Am avut și eu relații cu femei, dar m-au dezamăgit. Încă mai sper să-mi găsesc sufletul pereche, dar, până atunci, cred că este bine să mi-o fac singur.
Tocmai faptul că pot fi surprins mă excită mult pe mine. Acest pericol reprezintă factorul stimulant.
Știu că este anormal ca o fetiță să fie expusă la așa ceva. Dar nu cred că-i face rău dacă mă vede, eu sunt un tip curat și îngrijit. Poate că fetița respectivă va avea fantezii erotice cu mine, ceea ce nu-i rău deloc.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, pentru ea e foarte rau, dar tie nu iti pasa

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Îmi pasă foarte mult ce simt femeile. Nu cred că este o mare nenorocire dacă mă vede o fetiță că mă satisfac singur. Niciodată n-aș putea să-i fac rău unei fetițe. Eu nu sunt ca alții care violează femei și copii. Eu sunt un bărbat sensibil și romantic, dar n-am avut noroc în dragoste până acum.
Dacă găsesc o femeie după sufletul meu, o să mă opresc să mai fac așa ceva.

| sorin_7050 a răspuns:

Ce mama praf esti, ar trebui sa stii, si pana la urma e normal, nu mi se pare ceva anormal, Princess nu vorbi ca un virgin depsre vagin, te rog happy

| anaya21 a răspuns:

Super tare rolling on the floor

| nikolas25 a răspuns:

Nu se procedeaza asa. Ce varsta aveti? Acum baiatul e mare si stie el ce face! Dar dumneavosta mai faceti sex cu sotul? Sau poate ati facut cu fiul sex!?