| anonim_4396 a întrebat:

L-am prins pe fiul meu mastrbandu-se in baie, de fapt nu l-am prins l-am vazut, pentru. ca usa era "crapata", nu era inchisa, are 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte normal sa se masturbeze in adolescenta. E o etapa absolut normala in dezvoltarea lui. E adevarat ca e cam mic la 14 ani, dar unii copii sunt mai precoci. Nu te baga, nu vei face decat sa-l traumatizezi si sa-i impiedici evolutia normala.

daniela
| daniela a răspuns:

E normal, mai bine ar vorbi un pic pe tema asta sotul tau cu el

| ecristinamc a răspuns:

Eu zic ca la varsta lui e normal.

Ar fi bine sa vorbiti cu el despre riscurile; la care se expune mai apoi si sigur va intelege.

Daca nu nu e nimic

Aproape o treime din adolescenti se masturbeaza

doar ca ulteoriror se vor simti efectele

| costyn162 a răspuns:

In primul rand nu cred ca este o problema. Este ceva normal la varsta lui. Si in al doilea rand ar trebui sa incetati sa va mai spionati fiul, este la varsta la care are nevoie de intimitate.

| bluerose a răspuns:

Asa, si care e intrebarea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am dedus la ai mei ca fac asa ceva.stateau cam mult la baie. e ceva normal, la varsta lor nu? dar trebuie sa-i explici ce e cu masturbarea asta, ce efecte negative are, in dezvoltarea lor sentimentala, psihica.cu grija sa nu se simta rusinat, fiindca toti am trecut prin asa ceva, mai putin eu.adica sa nu devina introvertit, sa refuze prezenta femeilor in viata lui, despre sanatate si curatenie, etc. te pricepi cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e: are 14 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e: are 14 ani?