| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am o problema barbateasca, si sincer mi cam rusine s-o zic, am 18 ani si ata de la penis, nu s-a rupt inca, la varsta de 4 ani mi-a zis mama vitrega ca am avut fimoza, si s-ar putea ca din cauza asta sa nu se fi rupt, si atunci cand e "sculata" ma doare cand incerc sa trag pielea respectiva pana jos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e adevarat nu se rupe ata cand faci sex

| CuriousStuff a răspuns:

"Ata" nu se rupe, cum a spus si serios in 70% din cazuri, asa ca nu e asta o problema. Daca nu poti sa decalotezi penisul in erectie la varsta asta e o problema, trebuie sa mergi la medic, nu sa intrebi aici.
Multa sanatate.

| octav005 a răspuns:

Uite aici un link ajutator ( https://www.youtube.com/watch?v=akyhljq3LoE )

| dulcikata17 a răspuns:

Cand ai pentru prima data raporturi sexuale ti se rupe. daca n ai avut sa nu crezi ca se rupe din ""senin""

| suntserios a răspuns (pentru dulcikata17):

Sau nu se rupe deloc, asa cum 70% dintre barbati au ata intacta si dupa o viata sexuala foarte activa