| Annnonimm a întrebat:

Buna!
Am o problema ce devine din ce in ce mai enervanta, am momente cand sunt parca mai sensibila la frig desi sunt imbracata si in casa e cald nu imi terce senzatia de frig pana nu ma bag sub patura, febra nu am, nu am aceasta senzatie de frig mereu si uneori tind sa cred ca este din cauza anxietatii, stresului.
Dar ma afecteaza destul de mult am momente cand nu suport frigul deloc si momente cand pot sa stau fara in frig fara nici o problema.
Ma puteti ajuta cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ai probleme cu circulatia periferica.

| Caro34 a răspuns:

Sa ziceam ca ai 50 % dreptate insa ceea ce ai trece rapid si OK cu 2 - 3 seri de Aspirina tamponata si dormit bine dupa ce ai baut un ceai fierbinte de tei sau lavanda. Imi place cum ai descris problema. Eu zic ca este si de la un corp slabit! Mananca fructe suficiente, apa calduta iarna, odihna suficienta si putin sport! Numai bine!