| Mihaelaa98 a întrebat:

Buna. Am o problema legata de ciclul mentrual care a inceput din septembrie. Inainte imi vinea ciclul fix intre 23-25 de zile dar de cateva luni am ajuns la 30, apoi urmatoarea luna 39, apoi 43 iar in prezent deja sunt in a 35 zi si nu mi-a venit. Exista posibilitatea sa fie un inceput de amenoree? Mentionez faptul ca din martie pana in septembrie am slabit de la 65 la 55, dar in prezent sunt la 59. Am 1, 70.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Raspuns, intreaba medicul.

| Floridori a răspuns:

Cel mai probabil, cauza este o afectiune/dereglare hormonala (asta in cazul in care nu esti la varsta menopauzei, dar si aici ar fi indicat sa mergi la medic).
Cel mai indicat si mai mult decat necesar ar fi sa ii faci o vizita medicului tau ginecolog.
El te va consulta, te va indruma sa efectuezi anumite analize si iti va da un tratament adecvat.
Multa sanatate!