| mada001 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cunoscatorii de tratamente homeopatice. Iau un tratament homeopatic pentru acnee si mi s-a interzis sa beau ceai de musetel, de menta si cafea. Dar eu zilele trecute, din greseala, am mancat o bomboana de menta big grin si as dori sa stiu daca ar putea afecta cu ceva...Si o alta intrebare ar fi legata de tratament, daca a mai facut cineva sau a auzit si a dat rezultate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Homeopatia este o pseudostiinta, medicamentele homeopatice le iei degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu cred că te afectează prea mult o bomboană.
Pentru coşuri, îţi recomand mai bine să amesteci un sfert de măr ras cu o linguriţă cu vârf de miere pentru a obţine o mască naturală şi eficientă cu efect antiacneic. Dacă mierea este foarte groasă, poţi adăugă şi puţină apă la mască ce se ţine pe faţa timp de 20 de minute.
Te pup!

| Holy2010 a răspuns:

Mai bine bei apa de la robinet. Efectul este similar cu cel al remediilor homeopate. Citeste de curiozitate principiile de baza ale homeopatiei si iti garantez ca o sa-ti vina sa arunci instant la wc pseudo-tratamentul.

| mada001 explică:

Multumesc foarte mult pentru sfaturi. Chiar acum merg sa prepar masca!:*