| Onikutza0101 a întrebat:

Am si eu o intrebare si sper ca sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns daca stiti. O prietena a luat mai multe pastile deodata, de exemplu 4 de ketonal retard, 4 clorzoxazon, 2 antibiotice si 2 de tramadol. Chiar nu stiu ce sa fac, adica cum sa o ajut ca nici ea nu stie ce poate pati.Va rog sa imi raspundeti daca puteti happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu va pati nimic. va ramane doar cu ficatul si rinichii sensibili si va trage de asta toata viata. daca vrei sa o ajuti, du-o la psihiatru, e singurul lucru bun.

| MedRex a răspuns:

Nu sunt necesare masuri extraordinare. Toate sunt pentru combaterea durerii mai putin antibioticele.
Luate asa dupa ureche iti cresc pragul de sensibilitate, iar la antibiotice rezistenta.
Problema care da durerile trebuie rezolvata urgent! Iar antibioticele NU trebuiesc luate asa aiurea.