| andreeaoprea a întrebat:

Buna am si eu o problema, am adormit pe plaja si mi-am ars fata, mi s-a luat pielea si am ramas cu pete mari rozsad iar restul fetei e maroniu inchis cum s-a bronzat. Vreau sa stiu daca pot face ceva sa imi revina tenul uniform, sau macar daca cu timpul isi va reveni singursadsad. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Isi va reveni singur incet incet. Cam in doua saptamani diferenta se va ameliora mult, iar in 4-5 saptamani nu se va mai vedea deloc.

2 răspunsuri:
| Cadillac a răspuns:

Daca zici ca sunt niste pete roz ar putea fi un vitiligo care se spune ca e boala incurabila dar sa nu te speri acest boala afecteaza doar culoarea pieli(si eu am ) du-te cat mai repede la medic

| iOnUtsidyAnA a răspuns:

Ioi asa ceva nu cred ca isi revine sau da dar foarte greu si in timp indelungat daca nu ajuti u tenul cu ceva crema sau medicament.dar nu stiu ce sincer iti spun ar fi mult mai bine sa merg la un medic decat sa ti se faca si mai urat sincer.mi-e mila jur straight face cel mai urat loc unde nu poti ascunde nimic e fata.