| Dhaaa a întrebat:

am si eu o problema.destul de apasatoare, de 2 zile nu prea pot manca mai nimic. mie greata, si ieri am avut si varsaturi...ma doare fierea(asta stiu sigur pentru ca am mai avut probleme cu ea), dar ma sperie faptul ca nu pot manca nimic... mi-am facut ceai hepatic dar tot nu ma lasa greata numai mirosul de mancare daca il simt mie din nou rau. ce pot manca si ce pot face ca sa scap de starea asta? thnx for answers:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna! Cel mai probabil simptomatologia ta e data de o colecistita. Ar fi bine sa mergi la medic imediat! Poti citi mai multe despre boala pe care am mentionat-o mai sus, aici: http://www.i-medic.ro/boli/colecistita
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

S-ar putea sa ai pietri la rinichi ...sau se poate orice du-te la medic.te rog eu sa mergi!

| DeeaLove08 a răspuns:

Dacă te doare fierea și ai mai avut probleme este clar ca e de la fiere. mergi cat mai repede la un medic și fă-ți niște analize.

| MeGustaaaaa a răspuns:

Dute la doctor!

| Ayra a răspuns:

In primul rand, pana sa te duci la doctor, incearca sa stai linistita o zi intreaga, sa nu te fortezi si sa bei aproape 4 litri de lichide pentru a spala organismul.

Gandeste-te daca ai mancat ceva care sa iti fi picat prost. Incearca sa iei un Colebil sau Redigest, pentru ca ajuta foarte mult. Insa doar daca bei o zi ceai hepatic nu inseamna ca iti trece - trebuie sa bei cel putin 1-2 saptamani ca sa vezi efectele.

Ca da, cel mai simplu raspuns este sa te duci la doctor, dar decat sa bagi pastile degeaba pana iti face analizele, incearca sa iti detoxifici un pic organismul.