| Blackcriss a întrebat:

Am pielea prea alba pe picioare.
Extrem de alba.
Mi-e rusine sa port pantaloni scurti sau fuste.
Iar de soare. nu ma prea prinde bronzu. sad
ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu trebuie să te rușinezi, ești specială, de exemplu eu ador femeile cu tenul deschis, alb, așa sunt și alții, ești specială în felul tău, nu trebuie să te ferești de asta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

Nimeni nu e special. Cu atât mai puţin doar datorită faptului că are pielea albă. Nici cei cu dizabilităţi nu sunt speciali. Sunt doar handicapaţi. Înţelegi?

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Și care e problema ta? Fiecare om e special în felul lui. Acum vrei să îți etalezi și tu acel "special" din tine? văd că ai început deja.

24 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Consuma zilnic morcovi cruzi, contin betacaroten si iti vor da o tenta frumoasa pielii!

| Azµre a răspuns (pentru fabiola):

Deja vorbești de intoxicație cu betacaroten care nu este deloc sănătoasă.

| Blackcriss explică (pentru Azµre):

Hehe, o sa incerc sa stau mai mult la soare sa vedem ce o sa fie. happy

| Azµre a răspuns (pentru Blackcriss):

Nimic, o să te bronzezi atâta tot, nu îți poți schimba culoarea pielii happy Stai liniștită nu te mai stresa în privința asta.

| fabiola a răspuns (pentru Azµre):

2 morcovi pe zi iti pot crea intoxicatie? Nu am auzit de asa ceva si nu am simtit asta, desi consum aceasta leguma(aliment si medicament ) de mic copil, cei drept nu fac excese!

| Azµre a răspuns (pentru fabiola):

Exact asta spuneam să nu se facă excese în sensul a se mânca cu kilogramul... sunt oameni care fac această prostie și suferă la urmă. Eu nu am zis că 2 morcovi te omoară.

| Zenithf a răspuns:

In primul rand, trebuie sa ai grija cu expunerea la soare, avand tenul asa de deschis, este foarte usor sa suferi arsuri solare, si este mult mai usor sa suferi de alte boli pe care expunerea la soare le poate declansa. Sanatatea inainte de toate.
Nici nu purta haine scurte, mai ales la ore cand soarele este "tare", poarta pantaloni de tip salvari, care sa lase pielea sa "respire", si bluza trebuie si ea sa fie destul de larga. Este bine sa fie de culoare deschisa, dar atunci tesatura sa fie destul de groasa ca sa nu treaca lumina prin ea, soarele te poate arde si daca esti complet acoperita, daca trece prin tesatura.
Si Azµre are dreptate, tu arati ca si Craiasa Zapezii, ai putea juca in filme. happy

| Wehrmacht a răspuns:

De ce? Esti si mai plinuta sau ce? Sunt unele fete care chiar arata bine asa.Asta cu culoarea pielii si "prea slaba" nu le-am inteles niciodata.De ce nu ai pus si o poza?

| Nolkyz a răspuns:

Foloseste asta in favoarea ta. Oricum pielea alba e mult mai faina.

| Azµre a răspuns:

Ești un copil ce să știi tu... fiecare organism este unic în felul lui, prin urmare este special nu există 2 organisme identice nici măcar gemenii nu sunt identici și tu vii să îmi vorbești despre asta? Pune mâna și învață că în felul acesta o să ajungi "departe".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

Gandesti genial happy.

| Rakanishuu a răspuns:

Esti norocoasa. Eu as da orice sa am pielea alba ca laptele. Am o culoare normala, dar daca ma pun la soare ma inegresc imediat. -_- Fi mandra de culoarea pielii tale! Sunt sigura ca oricum esti frumoasa. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca ulei de masline apoi fuga la soare sau berea. Am inteles ca ofera un bronz reusit.

| Athée a răspuns:

Pielea alba e foarte frumoasa... Dar poti folosi un autobronzant. Intereseaza-te de cel mai bun. Majoritatea nu sunt bune de nimic.
Noroc.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Poti sa te dai cu lotiune autobronzanta, e cea mai simpla cale.a mea se numeste HELIOCARE

| MariusSB a răspuns:

Incearca autobronzanthappy

| teo6dia4c99 a răspuns:

Pai nu vad ce e asa nasol. Daca ai tenul deschis, e ok. Sunt multe persoane cu tenul deschis happy si sunt frumoase.
Daca doar picioarele sunt albe si esti mai bronzata pe umeri, fata, gat, maini, atunci mergi la o piscita si bronzeaza-te. Da-te cu ulei autobronzant ca sa te bronzezi mai repede.
Sper ca te-am ajutat

| LisaZafre a răspuns:

Spala-te cu ceai de musetel pe picioare si apoi, fara sa te stergi, expune-ti picioarele la soare. Te pup :*

| ItsMatrix a răspuns:

Poti folosi in primul rand un Auto Bronzant happy

Iar in al doilea rand, cel mai bine se prinde bronzul dimineata de la ora 9- 12, si seara de la 18:00 -20:00.
Mergi undeva in aer liber. alta solutie nu stiu ca mai este.
Dar sper sa gasesti solutia potrivitabatting eyelashes.

| MyNameIsAna a răspuns:

..bronzeazate...

| Beib_Dizzy_1998 a răspuns:

Solar!

| trrrrr a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa iti fie rusine, pentru fiecare on are corpul sau, si este special in felul sau, ..nu trebuie sa iti ascunzi picioarele..multe fete isi doresc sa aive tenul deschis si alb...deci in loc sa te amagesti cu trupul tau, mai bine trebuie sa te mandresti cu el...eu imi doresc asa de mult sa am o culoare deschisa la piele(nu ca as avea).happy :*