| denisa_8681 a întrebat:

Cum as putea sa scap de caderea parului?

9 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Te duci la farmacie si iti cumperi o masca de par cu petrol. e foarte eficienta.si foloseste sampon si balsam de la pantene pentru caderea /fortificarea parului

| veveroi a răspuns:

Si eu am avut o perioada in care imi cadea parul.Era in perioada tezelor si a admiterii la liceu.Deci era de la stres.
Acum ca e vacanta mi s-a mai estompan caderea parului. POate si la tine e aceeasi problema.Ai grija de tine!

| NimeniAlta a răspuns:

Ia de la farmacie ulei de ricinhappy

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Foloseste un tratamentbig grin

| Marya_1984 a răspuns:

Hei. Spala-te folosind si balsam pe langa sampon. Functioneaza perfect.happy Iti spun din proprie experienta.

| Rux_5597 a răspuns:

Produsele Revalid (pastile/sampon) sunt ok. Se gasesc in farmacii.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeam zilele acestea ca uleiul de masline este foarte bun pentru combaterea caderii parului. Se aplica pe pielea capilara in fiecare seara timp de zece zile, apoi se pune o basma pe cap. Dimineata se spala parul. Reteta aceasta nu am incercat-o. Am citit pe internet ca ar functiona.
Eu incerc sa am o alimentatie bogata in calciu si proteine, pentru ca aceasta este principala cauza a caderii parului. Incearca sa mananci mai multe fructe si legume proaspete, oua, peste, carne de vita, lapte... Un regim alimentar echilibrat, poate face minuni.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin cu ulei de măsline în cantități egale (30 de picături pe masaj) aplici prin mișcări circulare pe pielea capului, lași să acționeze timp de 2 ore după care te speli cu un șampon vitaminizant (B5), un balsam fortifiant și o mască puternic hidratantă.
Această procedură o repeți o dată pe săptămână, cel puțin o lună de zile.
Nu este de ocolit nici medicul dermatolog.
Sănătate.
Uleiul de ricin îl găsești la centrele de ceaiuri (Plafar), iar prețul unei sticluțe de 25 ml este de 3 ron.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o masca de par... naturala...tongue folostesteo paia. eu o folosesc... e cu galbenus de ou, alcool rafinat si ulei de masline happy