| AleXxXz a întrebat:

am si eu o muscatura pe piele...este rosie..sa fie de capusa? nu ii vedeam corpul daca era?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BellaKiოNana a răspuns:

Sa fost muscatura de capusa era sa se vada capusa, adica corpul sa-i fie afara, poate te-a muscat alta insecta.

| AleXxXz explică (pentru BellaKiოNana):

Deci trebuia sa se vada nu? mersi funda:*

| Legiuitoarea a răspuns (pentru AleXxXz):

Bună.
Sfatul meu este să mergi la medicul de familie, cel puțin pentru un consult.
O mușcătură poate fi fatală dacă nu este intervenit în timp util.
Faci cum vrei, nu vreau să te speri.
Sănătate!
Pa, pa.

| BellaKiოNana a răspuns (pentru AleXxXz):

Da trebuia sa se vada, daca nu se vede e pur si simplu o muscatura de insecta,happy cp

5 răspunsuri:
| kiss21 a răspuns:

Capusa intra sub piele..este microscopica..nu se vede..eu asa stiu de la biologie.dar, poate te-a muscat vreun paianjen..si eu am patit..ar fii bine sa pui niste comprese cu apa rece sau cu niste spirt. daca se agraveaza du-te la medic. funda?

| AleXxXz explică (pentru kiss21):

Cand o storc iese cv alb din ea