| Alexandra1859 a întrebat:

Buna! Ce se întâmplă dacă îmi raman resturi de mâncare în locul extractiei unei măsele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: faci buba

| gabicoo a răspuns:

Infectie! Daca rana nu e vindecata!

| Zuzu1991 a răspuns:

Iti creste maseaua la loc
daca respecti alea 2h (parca) in care sa nu mananci nimic, atunci ai coaja peste rana, deci niste mancare nu poate produce infectie
dar, nici nu e mare lucru sa o dai la o parte cu o scobitoare si sa clatesti gura cu apa de gura (cu periuta de dinti CHIAR nu cred ca e recomandat sa dai peste rana aia, cel putin o saptama... parca)

| Sophieka a răspuns:

Cumpara o seringa din farmacie, nu folosesti acul, pui doar apa in seringa si introduci seringa acolo unde este maseaua dupa ce ai terminat de mancat si speli bine locul folosind seringa de cate ori e nevoie.

| dinaprilie a răspuns:

Posibilitate de infectie.

| Elena9328 a răspuns:

Clateste cu apa de gura si ai grija ca poate sa se infecteze daca nu te conformezi