| anonim_4396 a întrebat:

Bună, credeți ca ovarele se pot desprinde (rupe)?
Dacă DA, ce se poate întâmpla?
Am cautat și pe internet și nu am găsit mare chestie
Întrebarea este pentru cultura mea generala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu ați găsit nimic, pentru că nu se rup! Citiți despre anatomia organului feminin și veți vedea că este o structură solidă compusă din mușchi, țesuturi, vase de sânge, terminații nervoase! Nu se rupe el, scrotul unui bărbat, deși e în exteriorul corpului, darămite ovarele care sunt în abdomen și care la o sarcină sunt supuse unor presiuni interne majore, mai ales în ultimul trimestru de sarcină!

| Alberto0512 a răspuns:

Citeste mai bine ovalele femeiesti nu se rup, cine a spus ca se rup e cel mai mare dobitoc de pe pamant...