| Rihhana1 a întrebat:

Buna!
Cum pot slabi usor sanatos?
Am 4 kg in plus nu se observa, pss am 22 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandru250201 a răspuns:

„Cardio" e atunci cand inima, plamanii si sistemul vascular e implicat seminificativ in executia antrenamenului. Fie ca inoti, mergi pe bicicleta, joci fotbal, faci exercitii pentru masa musculara, sprintezi sau te antrenezi in circuite – sistemul tau cardiovascular lucreaza intens, chiar daca celelalte efecte ale antrenamentului pot fi diferite.

| Rihhana1 explică (pentru Alexandru250201):

Ce interesant, btw chiar nu am mai mers de mult cu bibicleta.

| Hammurabi a răspuns (pentru Rihhana1):

Am uitat, și fără nici un fel de dulciuri, băuturi dulci.

| Rihhana1 explică (pentru Hammurabi):

Multumesc frumos!

| Alexandru250201 a răspuns (pentru Rihhana1):

Funda? ????

| Rihhana1 explică (pentru Alexandru250201):

Mai astept si alte raspunsuri, nu te supra.

13 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Sport (cardio) si alimentatie corecta (fara carbohidrati simpli). Proteine in jur de 1, 5g/kg, carbohidrati complecsi in jur de 100-150g, grasimi in jur de 30g. Ar trebui sa mananci 1000-1500 calorii. Valorile astea sunt generale, le ajustezi tu in functie de constitutia ta, cum te simti, rezultate etc.

| Rihhana1 explică (pentru Sn4k3):

La copase vreau sa slabesc mai mult, ce imi recomanzi mai exact ce alimente si ce sporturi sau exercitii?

| Hammurabi a răspuns (pentru Rihhana1):

"Aripioarele" le dai jos cu o dietă fără grăsimi, mult suc de grepfruit și scări. Urcat și coborât cât poți tu (fără să exagerezi să te epuizezi).

| Sn4k3 a răspuns (pentru Rihhana1):

Cardio, exercitii cu greutati cauta pe net exercitii si la fel si pentru alimente, cauta pe google alimente cu proteine si carbohidrati complecsi si fa-ti o dieta din ce-ti place, si ce poti sa-ti cumperi.

| Alexandru250201 a răspuns:

Pai in primul rand mananca mai putin si fa mult cardio

| Rihhana1 explică (pentru Alexandru250201):

Ce este cardio mai exact?

| gothicbat a răspuns:

Mâncat sănătos + sport.

| Anna0111 a răspuns:

Eu îți spun cum am slabit din vara 16 kg. Cel mai practic: mi am luat aplicația MyFitnessPal și mi am calculat in fiecare zi caloriile (nu depășeam 1300) vei slabi 1kg pe săptămâna, deci in 3-4 săptămâni ai avea greutatea dorita.și cam atat...eu nici n am făcut sport in perioada aia. Tocmai acum m-am apucat de sala și bineînțeles ca mănânc mai multe calorii.